golebiesuchodolski / O nas 
   Fotki naszego gołębnika
   Galeria
   Kontakt
   Księga gości
   Linki
   Na sprzedaż
   O nas
   SpisRas-RozmiarObrączek
   Wzorzec
   Golebiesuchodolski
 
 

O nas

 

Nazywamy się Krzysztof Suchodolski( ojciec) i Gaweł Suchodolski (syn), gołębie są w naszym domu bardzo ważne i wszyscy domownicy musieli to zaakceptować, a może nawet i polubić

Krzysztof zajmuje się gołębiami pocztowymi od roku 1985, początkowo jest to stadko składające się z kilkunastu przypadkowych ptaków. Żona twierdzi, że "w jego przypadku to już nie jest pasja- to już obsesja ". W roku 1989 wstępuje do PZHGP Oddział Żary,Sekcja Mirostowice. Przez kilka lat sekretarz sekcji a od roku 2007 v-ce prezes ds finansowych oddziału.Wyniki lotowe są różne ( niestabilne). Materiał hodowlany pochodzi głównie od Krzysztofa Pruskiego z Serbów koło Głogowa ( Houben, Janssen, Verstraete, Jos Thone itd) oraz braci Górskich z Nowej Soli ( 3 synów Olimpijczyka, syn PL.49.95.65555- 4 miejsce na wystawie ogólnopolskiej kat D itd)

Gaweł pomaga ojcu w hodowli, następnie otrzymuje jeden przedział gdzie wpuszcza 4 gołębie po zmarłym sąsiedzie i przyjacielu Tadeuszu Smolińskim. Gołębie mają być pamiątką a jest to krzyżówka kariera, niemieckiego wystawowego oraz gołębi pocztowych. Po jakimś czasie upodobanie do karierów jest tak duże, że Gaweł wstępuje w szeregi Zielonogórskiego Związku Hodowców Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego w roku 2008. Pierwsza para karierów przyjeżdża z żarskiego rynku, zaraz następna od biorącego udział w wystawach hodowcy z Milska Adama Orzechowskiego ,..............W roku 2008 nie udaje się jednak wychować młodych które mogłyby nas reprezentować na wystawach. Kariery są z natury płochliwe i w rozmnażaniu niezbyt łatwe. Jakże jednak dostojne!

Krzysztof z pierwszym dobrym lotnikiem( ciemnym szymlem) mat. archiwalne

Gaweł od mlutkiego śmigał przy gołebiach

Pierwszy puchar i kolejna imprezka.

 

  
Copyright ©2018 by golebiesuchodolski
Kreator Stron www